06
Tem

Mural İzmir

İç mekanlarda estetik görünümler elde etmek isteyenler grafitileri göz önünde bulundurabilir. Dış mekana yönelik ise yine grafiti ile mural çalışmaları dikkat çekiyor. Mural, daha geniş alanları temsil eden sanatlar arasında. Bu anlamda Mural İzmir sanatçıları alanları incelemeye alır. Sonuç olarak;

• Doğrudan duvar üzerine sanatın icra edilmesi mümkün olmakta.
• Duvardan ziyade tavan üzerine de mural sanatı icra edilebilir.
• Büyük daimi yüzeylerin bu sanata uygun olduğu açık durumda.

İzmir Mural Sanatçıları

Mural İzmir sanatçıları çalışmaları ile adından söz ettirmekte. Yani adını duyuran, ünlü sanatçıların sık sık tercih edildiği görülüyor. Bu anlamda her sanatçı farklı hususlardan çalışmalarını sergiler. Mesela hepsinin iç dünyalarına bağlı olarak sanatını icra ettiği görülüyor. Farklı şekilde olayların yorumlandığı ve sanata eşlik ettiği açık durumda.

Çoğu sanatçının temelde yerel kültürü dikkate aldığı görülmekte. Türkiye’ye yönelik tüm izlenimler çalışmalara yansıtılır. Her ne kadar riskli de olsa çoğu sanatçının yerel izlenimlerini sergilediği görülüyor. Bundan kaynaklı olarak bazı belediyelerin çalışmalara izin vermediğini belirtmek gerek. Bazıları ise taslağa göz atarak onay veriyor.

Mural Nasıl Yapılır?

Muralistler tarafından icra edilen bu sanat türünün, grafitilerden ayrıldığı açık durumda. Mesela grafiti daha küçük alanlarda boy gösterir. Mural ise geniş alanları temsil etmektedir. Beraberinde alanın uyumlu hale getirilmesi de ayrıcalıklı özellikleri arasında. Yani;

• Mural yapılacak olan alanın uyumlu olması sağlanır.
• Duvar ya da tavanın resme uygun hale gelmesine dikkat edilir.

Uyum neticesinde mural sanatının icra edilmesi daha kolay hale gelir. Dış mekan boyaları ya da spreyler üzerinden çalışmalara geçilir. Alan geniş olduğu için grafitiler kadar kısa sürede tamamlanmaz. Mural İzmir sanatçıları çalışmalara göre farklı süreler bildirir. Yani müşterilerin başta süreleri değerlendirmeniz sağlanır.

Mural İzmir Fiyatları

İzmir’de yaygın bir şekilde icra edilen mural sanatı, farklı ücretlerden sergilenir. Bu aşamada sanatını sergileyen sanatçıların farklı fiyatlara yer verdiği görülüyor. Aynı zamanda sanatın icra edileceği alan, renkler ve tasarımlar da fiyatı etkiler. Süreler ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak için, duvar ressamlığına özel taleplerinizi sunmanız gerekir.