06
Tem

İzmir 3D Grafiti

Sanat dalı olarak kabul edilen grafiti, duvar yazıları ile resimleri anlamına geliyor. Görsel uygulamalar sadece sokaklarda ya da caddelerde bulunmuyor. Aynı zamanda iç ile dış mekan tasarımlarında da sık sık karşımıza çıkıyor. Üstelik 3D grafiti gibi çeşitli türleri mevcut durumda. Sonuç olarak;

• Müşterilerin talepleri dikkate alınır ve tasarım uygulanır.
• Tasarım için grafiti türleri sergilenir ve tercihte bulunmanız sağlanır.
• Renkler de mekana uygun olacak şekilde seçilir.

3D Grafiti Nasıl Yapılır?

3D görünümlere sahip olan duvar resimleri herkesin dikkatini çekiyor. Bu anlamda gerek küçük gerekse büyük yüzeylerde uygulanır. Mesela bazı caddelerin yüksek binalarında sıklıkla karşımıza çıkıyor. Aynı şekilde küçük yüzeylere sahip olan duvarlarda da temin edilir.

İzmir 3D grafiti çalışmalarında gölgelendirmelerin üzerinde duyulur. Özel gölgelendirme teknikleri sayesinde resimlerin gerçeğe yakın bir hale gelmesi sağlanır. Nitekim 3D türünde de bu durum temel alınır. Yani gerçeğe yakın görünümlere yer verilir. Örneğin resimlerden ziyade yazılarda dahi 3D vazgeçilmez durumda. Yine gölgeler sayesinde yazılar daha dikkat çekici hale geliyor.

3D Grafiti Yapan Sanatçılar

Önceden de belirttiğimiz üzere grafiti sanat dalı olarak ifade edilir. Bundan dolayı tasarımları ile adından söz ettiren grafiti sanatçıları dikkate alınabilir. Özellikle de farklı tekniklere başvuranlar tercih halinde. Mesela İzmir 3D grafiti alanında adından söz ettirenler bulunuyor. Merak edenlere;

• Başta 3D grafiti yaptıranların yorumları yol gösterir.
• Grafiticilerin çalışmalarına göz atabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz.
• Örnek ve referanslar sayesinde tercihte bulunmak zor değil.

Tüm bu hususlar neticesinde sanatçıları değerlendirmeniz mümkün. Arkasından örneklerine göz atabilir ve bu alanda da seçiminizi yapabilirsiniz. Sanatçıların duvar resimleri yol gösterir. Farklı renklendirmeler sayesinde resimler istediğiniz duvar üzerine işlenecektir.

3D Grafiti Örnekleri

Örnekler hem renkli hem de siyah – beyaz olacak şekilde sergilenir. Genelde çoğu grafitici renkli çalışmalara yer vermektedir. 3D tasarımların renklendirmeler sayesinde ön plana çıktığı açık durumda. Renklerin arasında siyah gölgelendirmelere yer verilir. Bu durum 3D olmalarını yani gerçeğe yakın bir görünüm elde edilmesini destekler.