06
Tem

İzmir Graffiti

Temelde kuralsızlık olarak ifade edilen grafiti, sokaklarda boy göstermeye başladı. Önceki yıllarda sokak duvarlarında çeşitli graffitilere yer verilirdi. Şimdilerde ise grafitiler moda halinde geldi ve serbest bir şekilde sergilenebiliyor. Özellikle de İzmir grafiti olarak;

• Dış duvarlara özel olarak renkli grafiti çalışmalarına yer verilir.
• İç duvarlara özgü ayrıca grafiti tasarımları mevcut durumda.

İzmir Grafiti Sanatçıları

İzmir grafiti alanında çalışma gösteren ünlü sanatçılar bulunuyor. Adını duyurmuş olan sanatçıların titizlikle çalışmalarını sergilediği açık durumda. Özellikle de ses getiren sanatçılar tercih halinde. Ünlü sanatçıların çalışmalarını sergilediği görülüyor. Gerek renkli gerekse siyah – beyaz olan çalışmalara göz atıp aralarından tercihte bulunmanız zor değil.

Grafiti çalışmaları ayrı ayrı sergilenir. Görseller sayesinde fikir sahibi olmanız zor değil. Hatta direk olarak kendi tasarımınız ile gelebilirsiniz. Belirlediğiniz renkler üzerinden grafiti çalışmalarına yer verilir. Aynı zamanda grafiti sanatçılarının uygun gördüğü teknikleri de dikkate almak gerekir.

İzmir Grafiti Yapım Süreleri

İzmir grafiti çalışmaları iç ile dış duvara yönelik farklılık gösterir. Kullanılan renkler, tasarımlar ya da teknikler değişir. Bu anlamda işlemlerin süreleri de farklı olacaktır. Mesela 15 – 20 metrekare olan alanların yaklaşık 10 saat içerisinde tamamlanması sağlanır. Bu aşamada;

• İç ile dış duvara bağlı olarak işlem süreleri ifade edilir.
• Planlanan tasarım üzerinden de süre bildirilir.

Müşterilerin talep ettiği süreler göz önünde bulundurulur. Ve de bu süreye uygun olacak şekilde grafiti çalışmaları gerçekleşir. Sonuç olarak talebe göre tasarım ortaya çıkarılır. Mesela insan, hayvan, çiçek ya da çeşitli nesnelerin bulunduğu grafitiler, duvarlara ayrı bir hava katacaktır. Genel olarak mekanların göze daha estetik gelmesi amacıyla grafiti çalışmaları tercih ediliyor.

İzmir Grafiti Fiyatları

İzmir graffiti süreleri gibi ücretlerde de değişiklik boy gösterir. Yani uygulanan teknik, kullanılan malzemeler ya da duvar ölçülerine göre fiyatlandırmalara gidilir. Müşterilerin ilk önce talep ettiği detaylar incelenir. Arkasından işlemin gerçekleşeceği alana yönelik incelemelere geçilir. Tüm bu hususlar graffiti ücretlerini belirler.