06
Tem

Duvar Resmi

İç ve dış mekanların duvarları farklı resimler ve renkler sayesinde göze hoş geliyor. Özellikle de ünlü mekanların müşteri çekmek adına bu tarz tasarımlara başvurduğu açık durumda. Temelde ise duvar resmi tercih ediliyor. Daha az risk taşıdığı için resimlerin temin edildiği görülüyor. Yani;

• Duvar ölçüleri dikkate alınarak resim tercihinde bulunmanız sağlanır.
• Mekana uygun resimler ve renkler değerlendirmeye alınır.
• İster tüm isterseniz de tek duvar üzerinden şekillendirme yapılabilir.

Duvar Resminde Teknikler

Duvar resmi çeşitli teknikler neticesinde göze hoş hale gelir. Örnek verecek olursak duvar yüzeyi üzerinden sulu boyama tekniklerine geçilebilir. Beraberinde ise mumlu boya gelmektedir. Bu aşamada yüzeyin yapısı dikkate alınır. Yani duvar malzemeleri üzerinden tekniklerin uygulanması sağlanır.

Mozaik ile kazıma teknikleri de beraberinde gelmektedir. Yine yüzey ve müşterilerin taleplerine göre duvar dekorasyonu gerçekleşir. Temelde dekorun göze hoş gelmesi sağlanır. Bunun için de gerekli malzemeler ve uygun renkler üzerinden resme geçilir. Genel olarak tam bir duvar üzerinden resim çalışmaları gerçekleşir. Yani bütün duvarlara resim yapmak estetik açıdan hoş değil.

Duvar Resminde Ünlü Sanatçılar

Duvar resmi için pek çok sanatçı ve örnekleri sergilenir. Başta da merak edenler örneklere göz atarak fikir sahibi olabilir. Bu sanatı icra edenler, mekan içi ya da dışına özel resimlerini sunmaktadır. Yani duvar dekorasyonu adına paylaşımlara yer verilir. Neticesinde de müşteriler aralarından tercihte bulunarak;

• Duvar ebatları ve yapısı hakkında bilgi verir.
• Sanatçılar duvarları inceler ve uygun malzemeleri temin eder.

Öncelikle duvar üzerinden taslak çalışmalarına geçilir. Uygulanan taslak yol gösterir. Özellikle de resmin duvara uygun bir şekilde konumlanması sağlanır. Beraberinde de duvar yüzeyine uygun bir şekilde boyamaya geçilir. Yüzey boyama ya da spreyler sayesinde renklendirme çalışmalarına geçilir.

Duvar Resmi Ücretleri

Hazır bir şekilde de duvar resimleri temin ediliyor. Ancak yapay bir görünüm sergilediği için talep görmüyor. Bunun yerine daha çok sanatçıların icra ettiği resimler tercih halinde. Duvarlar grafiti ya da mural sanatı ile değerlenir. Grafitiler her türlü alanda sergilenebilir. Mural ise daha geniş yüzeylerde icra edilir. Aynı zamanda mural sanatı için duvarın uygun hale gelmesi de sağlanır.